ניו זילנד
button1 button2 button6 button5

ניו זילנד>מידע שימושי

אזורים בניו זילנד
האי הצפוני
האי הדרומי
מידע על ניו זילנד
רקע כללי
לאן לטייל
תחבורה
אוכל ובילויים
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיטלפונים חשובים
כרטיסי הנחות
לינה
לשכות תיירות
מידע למטייל הדתי
תעודת זהות
אפשרויות תשלום
ביטחון
החלפת כספים
מה לדעתך מסמל את ניו זילנד?
גשר אוקלנד
מגדל הסיכה
ציפור הקיווי
המרחבים הירוקים

לינה

לינהבניו זילנד אפשרויות הלינה שונות ומגוונות ומתאימות לכל כיס. תרמילאים בדרך כלל יבחרו באפשרויות הבאות:

לינה באכסניות - האכסניות הניו זילנדיות הנן מהטובות והמיוחדות בעולם כולו. חלק ניכר מהחוויה של טיול בניו זילנד הינו לינה באכסניה מקומית. האכסניות (backpackers) נמצאות בכל יישוב שאליהן מגיעים תיירים. גם אם הגעתם למקום ואתם חושבים שאתם התיירים הראשונים שהגיעו לשם, אתם טועים ותמצאו שם לבטח אכסניה. האכסניות בניו זילנד בדרך כלל מאופיינות באווירה ביתית מאד מכיוון שברובן מספר המיטות לא יעלה על 50 ואפשר אפילו למצוא אכסניות של 10 ופחות מיטות. האכסניות מושקעות ונקיות והשירות, כיאה לניו זילנדים, נחמד ואדיב תמיד. באכסניות, מלבד לחדרים, תמצאו גם מטבח מאובזר לנוחיות האורחים, סלון שבו ניתן להיפגש עם תרמילאים מכל רחבי העולם, חדרי מקלחת ושירותים, אינטרנט וטלויזיה, חדרי כביסה בשירות עצמי, לעיתים קרובות גם חצר עם בריכה ובר-בי-קיו בכל אכסניה יש מגוון חדרים על מנת להתאים ולספק את הדרישות השונות של התמילאים.
בחדרים אין מקלחות ושירותים אך במרבית האכסניות ניתן להשיג חדרים עם מקלחת ושירותים בתוספת תשלום הנעה בין 5$-10$ ללילה.
חדר dorm - חדר גדול המכיל מספר מיטות (נע בין 6 מיטות עד 30 לחדר), המחיר ללילה לאדם ינוע בין 15$-25$. זול מצד אחד, חוסר פרטיות מצד שני.
חדר שר share – כמו דורם רק מרווח יותר, עם פחות מיטות. 20$ - 30$ לאדם ללילה.
חדר סינגל single – חדר יחיד, מיטה בודדת. 30$-50$ ללילה.
חדר דאבל double – מיטה זוגית. 40$-60$ ללילה לחדר.
חדר טווין twin - שתי מיטות בודדות. 40$-60$ ללילה לחדר.
המחירים הנ"ל מתייחסים לשיא העונה. המחירים יכולים להשתנות והם משתנים בין העונות השונות. בעונת השיא רצוי להזמין מקומות באכסניות כיום-יומיים מראש.
אופציה נוספת ללינה באכסניות היא אוהלים. בחלק מהאכסניות יש אפשרות להקים אוהל תמורת תשלום נמוך 7$-12$ ללילה לאדם, כאשר ניתן להשתמש בכל שירותי האכסניה ורק בלילה במקום לישון בחדר על מיטה, נכנסים לאוהל וישנים על הרצפה...

לינה בקמפינג - לינה בקמפינג פופולארית מאד בקרב תרמילאים בניו זילנד. היא זולה יחסית לאכסניות ונוחה יחסית. בניו זילנד יש את אתרי הקמפינג הטובים והמאובזרים בעולם. ישנם שני סוגים של אתרי קמפינג. הסוג הראשון הוא אתרי הקמפינג הפרטיים. האתרים, הנקראים מוטור קמפ (motor camp), הינם בבעלות פרטית וניתן למצוא בהם חלקות עם חיבור לחשמל המתאים לקרואונים (ראה בהמשך) במחירים הנעים בין 20-40 דולר לאדם. באתרים הנ"ל ישנם חלקות ללא חשמל המתאימות לאוהלים ורכבים בהם ניתן לישון במחירים הנעים בין 5-15 דולר לאדם. באתרים הללו ניתן למצוא שירותים ומקלחות מתוחזקים היטב, מטבח (בחלק מהאתרים מצוייד בכלי מטבח ובישול), חדרי כביסה בשירות עצמי ובחלקם גם חדרי טלביזיה, ספריות, בריכת שחיה, מתקני משחקים לילדים, ועוד פינוקים נוספים. באופן כללי האתרים הנ"ל מתוחזקים היטב והופכים את הלינה באוהל/רכב לחוויה נוחה ונעימה. ישנם מספר רשתות המפעילות אתרים כאלו ברחבי ניו זילנד והבולטת שבהן היא רשת TOP10.
אתרים נוספים לקמפינג הם האתרים של החברה להגנת הטבע הניו זילנדית (DOC). באתרים אלו אין חלקות חיבור לחשמל והם בנויים כאתר גדול המחולק לחלקות פשוטות. השירותים הם בדרך כלל כימיים ואין מקלחות עם מים זורמים ברוב המקומות (אם יש באחד מהאתרים קיימת גם האפשרות למים חמים בתשלום). האתרים מנוהלים ע"י הדוק אך לא מאויישים באנשי צוות, אופן התשלום (5 דולר לאדם) מתבצע על בסיס אמון (שיטה נפוצה מאד בניו זילנד) כאשר משלשלים לתיבה מעטפה עם סכום הכסף הנדרש ומקבלים פתק לתלות על הרכב/אוהל למקרה שיעבור באתר פקח.

היט H.I.T (Hosting Israelies Travelers) - ארגון ההיט אשר הוקם לפני כארבע שנים הפך לשם דבר בקרב התרמילאים הישראלים בניו זילנד. מדובר על ארגון בבעלות פרטית המאגד תחתיו כ-400 משפחות מקומיות המארחים ישראלים בחינם או בסכום סמלי של 5 דולר ללילה. מדובר על משפחות השייכות לזרם הנוצרים המשיחיים המאמינים בביאת המשיח ישו ובכך שבני ישראל (אנחנו) העם הנבחר ועל כן צריך לעזור ולתרום לנו ככל יכולתם. המשפחות מארחות את התרמילאים הישראלים בבתיהם ומציעים להם, פרט למיטה ומקלחת חמה, הכרות ישירה עם אורח החיים הניו זילנדי. עוצמת האהבה שאותן משפחות מרעיפות על הישראלים מדהימה ומשרה אווירה של "בית רחוק מהבית". המשפחות פזורות בכל רחבי ניו זילנד וניתן להגיע אליהן באמצעות הירשמות לארגון ההיט. תהליך הרישום הוא פשוט, כל מה שצריך זה להראות דרכון ישראלי לאחד מסוכני האירגון, לשלם 70 דולר ולקבל את כרטיס החבר וחוברת בה רשומות כל המשפחות, כתובתן ומספר הטלפון. בחוברת ישנן גם תלושי הנחות לאטרקציות שונות ברחבי ניו זילנד הניתנות למחזיקי הכרטיס. בעונות השיא יש להזמין מקום מראש עקב עומס של מתארחים ישראלים אצל המשפחות הנ"ל.
לפרטים נוספים: Www.hit-nz.com

לינה ברכב - לינה ברכב בצידי דרכים או בחניונים מותרת חוקית בניו זילנד. אין ספק שזאת הדרך החסכונית ביותר ללון במהלך הטיול אך מצד שני גם הפחות נוחה. מטיילים שבבעלותם רכב גדול מספיק לשינה (ואן, קמפר-ואן או קראוון) יכולים למצוא בצידי הדרכים מספר רב של מקומות שיתאימו לחנית הלילה. בדרך כלל המקומות הללו יהיו ליד אגמים או בנקודת יציאה לטרקים שם אפשר יהיה למצוא שירותים, ספסלים ומקומות מורשים להדלקת מדורה. יש לשים לב לשילוט של הרשויות במקום וייתכנו מקרים בהם הלינה באותו מקום תהיה אסורה. העובר על החוק צפוי לקנסות כבדים. מומלץ לא להחנות את הרכב במשך הלילה בשולי הכביש מכיוון שרוב הכבישים בניו זילנד אינם מאורים ע"י פנסי רחוב/כביש וחניה בצידי הכביש עלולה לגרום לתאונה. במידה ובכל זאת החלטתם ללון ברכב אפשר להשתמש בשירותים ובמקלחות של אכסניות/אתרי קמפינג תמורת תשלום סמלי לבעלי המקום (2-4 דולר). שימוש במתקני מקום פרטי ללא הודעה לבעליו מהווה עבירה פלילית ותגרור אחריה טיפול משטרתי. אפשרות נוספת היא כמובן להשתמש בשירותי הטבע אך הקפידו לא להשאיר אחריכם לכלוך ולא להשתמש בסבון בנחלים. קחו בחשבון שהמים בנחלים ובאגמים בניו זילנד קרים מאד...

 

<< חזור
comments powered by Disqus
קישורים ממומנים

מידע שימושי

טלפונים חשובים
מספרי טלפונים שימושיים בניו זילנד ...
לכתבה המלאה >>
כרטיסי הנחות
מגוון כרטיסי הנחות המקנים הנחות ושרותים לתייר בניו זילנד ...
לכתבה המלאה >>
לשכות תיירות
דרכי התקשרות ללשכות תיירות בארץ ובעולם ...
לכתבה המלאה >>
מידע למטייל הדתי
בתי חב"ד ונציגויות יהודיות בניו זילנד ...
לכתבה המלאה >>
תעודת זהות
חשמל, שפה, אוכלוסייה ...
לכתבה המלאה >>
לכתבות נוספות >>
קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה