fire investigator

אין זה סוד כי חוקרי כיבוי אש רבים מתחילים את דרכם ככבאים בתשלום, אך הם בדרך כלל מתחילים ככבאים במחלקות כיבוי מתנדבות או במשטרה. חוקרי כיבוי עובדים לעיתים קרובות כבלשי כיבוי אש או מתחילים את דרכם כחוקרי כיבוי אש בחלק האחורי של כבאית. רוב לוחמי האש מתחילים את דרכם ככבאים (קראו כאן כיצד להפוך לכבאי) ואז המשיכו בדרכם להפוך לפקחי כיבוי.

האגודה הלאומית להגנת האש (NFPA) מציעה מגוון תכניות הכשרה לחוקרי כיבוי אש ורשויות אכיפת חוק אחרות

הדרישות לעבודה כחוקר שריפה או כגורם לכיבוי אש דומות לרוב לדרישות שוטרים אחרים. לדוגמה, ל- ATF יש תואר ראשון ומחייב אותו לכל סוכני ה- ATF, הכבאים וחוקרי האש האחרים במשרד לביטחון פנים של ארצות הברית (DHS) ולשכת האלכוהול, הטבק, כלי הנשק והנפצים (ATF), כ וכן סוכנויות פדרליות רבות אחרות, כמו ה- FBI. ההסמכה המשופרת מעניקה מדריך מוסמך לחקירות כיבוי אש (CFII) וחוקר כיבוי אש מוסמך (CVFI) וכן את חקירות האש המתקדמות (AFI).

אישורים אלה כוללים את חוקר האש המוסמך (CFII) ואת חוקר האש המוסמך לרכב (CVFI). קציני הגנת האש המוסמכים ועמותותיהם בהתאמה הם או פעלו בחברות הסמכה כאלה. החוקר המוסמך לבטיחות אש והעמותה שלו הם חברים בחברת הסמכה כזו.
כדי לקרוא עוד בנושא של יועץ בטיחות אש וfire investigator מומלץ לבקר באתר zakilevi.co.il

הסמכה כגורם לחוקר שריפות מוצעת על ידי האיגוד הבינלאומי לחוקרי כיבוי אש (IAAI) ומכונה "IAAI

CFI." תוכנית ההסמכה של CFI נועדה לספק לחוקרים המיוחדים את הידע, המיומנויות והיכולות הנדרשים לחקירה יעילה של סצינות ומקרים מורכבים.

כל מי שמעוניין להכשיר להיות מומחה לכיבוי אש ייהנה מהכשרה רשמית במדעי האש של האגודה הבינלאומית למומחי כיבוי אש (IAAI – CFI) והמכון למדעי האש (FSI).

קורסי תעודה הרלוונטיים להשגת קריירה במחקר אש יכולים לכלול קורסים במדעי האש

כגון קורס תעודת מכון מדעי האש (FSI) בחקירת אש. כדי להימנע מטענות כוזבות של הצתה, חוקרי השריפות מפקידים לעתים קרובות להשתמש בידע מדעי על הסיבה ומקור השריפה. חוקרי שריפות יכלו לבלות במעבדות ולערוך ניסויים כדי ללמוד עוד על מקור שריפות והתפשטותן. חוקרי גורם לשריפה עובדים גם עם גורמים רבים על סיבת השריפה, אך קובעים מהו תיאור התפקיד של סיבת השריפה.

לרוב

הצתות הן גם הצתות, "אמר הסוכן כרמן, שהיה חוקר הצתת ATF לפני שהפך לחוקר הצתה ובילה תשע שנים בצוות התגובה הלאומי של ה- ATF. ייעוץ לחוקרי כיבוי אש אחרים, חוקרי אש וחניכים המעורבים בחקירת שריפות וכיבוי אש והכשרה לשירותי כיבוי אחרים.

חוקרי כיבוי יכולים להשתתף גם בתכניות הכשרה המאורגנות על ידי המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה (NIST)

המחלקה לביטחון פנים (DHS) ו סוכנויות אחרות. עיין בהתאחדות חוקרי הכבאות המוסמכת של ארצות הברית (CFIUS). שוחח עם החוקר מה לעשות לאחר שריפה ומה לעשות במקרה של הצתה או שריפה אחרת באזור מגוריך.

אם אתה בונה על הניסיון שלך

כדאי לך לשקול להעפיל כחוקר אש ופיצוץ מוסמך (CFEI) עם האיגוד הלאומי לחוקרי כיבוי אש. התעשייה האווירית היא חלק מתוכנית CFI (r), מה שהופך אותך ל חוקר בטיחות אש מוסמך. הכשרת מומחי כיבוי אש מוסמכת היא חוויית למידה שימושית המספקת תובנה באחריותם של מומחי כיבוי האש על בטיחותם ורווחתם של לקוחותיהם וקהילותיהם.

ההסמכה שלך כחוקר שריפות בתעשייה האווירית אינה קובעת אם עליך להשתתף בתרגול או בחקירת שריפות ופיצוצים. הרישוי והרישום שלך הם חובה על פי חוק, וההשכלה וההכשרה שלך גורמים להסמכה שלך.

תעסוקה כחוקר שריפה או גורם גורם ככל הנראה תדרוש גם חקירת רקע יסודית

חוקרי הכבאות ינסו לקבוע את סיבת השריפה או סיבת השריפה, והצתנים יכולים להעיד בבית המשפט. על חוקר שריפות לחקור, לקבוע ולתעד את סיבת השריפה, לקבוע האם פעולת אנוש הייתה אחראית לשריפה, לקבוע את סיבת השריפה, לקבוע מי אחראי להצתת האש ולהביא עדות מהימנה לאולם בית המשפט לקבל הרשעה בתיק הצתה. שם יכול החוקר להעיד בבית המשפט ולקבוע סיבת שריפה (הצתה או תאונה), ומומחה להצתה ינסה לקבוע את סיבת השריפה. האגודה הבינלאומית לחוקרי כיבוי אש (IAAI) כוללת פרקים בכל מדינה ומציעה הכשרה במגוון תחומים, כולל בית הספר לפיתוח מקצועי להצתה והצתה, ויש לו פרקים בפריסה ארצית. תוכל למצוא מידע על אישורים ומשאבים אחרים שיעזרו לך להתחבר להזדמנויות עבודה. כמה מכבי אש, כמו המחלקה לביטחון פנים של ארה"ב, מציעים תכניות הכשרה לחקירות שריפה.