מילפורד סאונד

מילפורד סאונד / Milford Sound | אטרציות בסאות' לנד

מילפורד סאונד Milford Sound הוא רכס הרים. מדובר בעמק הממוקם בדרום מערב האי הדרומי של ניו זילנד. המקום שוכןבתוך הפארק הלאומי פיורדלנד ונחשב לחלק מאתר המורשת הלאומי העולמי. טה ואהיפוונמו. זהו באחד מאתרי התיירות המובילים בניו זילנד. ההערכות מדברות על למעלה מחמש מאות אלף מבקרים מידי שנה במילפורד סאונד.

מילפורד סאונד- מקור השם

העמק בו נמצא המקום נקרא על שם נמל Milford Haven. חשוב לציין כי בתחילה חשבו שזה מיצר ים ולא פיורד ולכן הוא גם נושא את השם מילפורד סאונד. מקור השם משוייך ע"י הניו זילנדים לציפור קטנה בשם Piopio שמוצאה מאזור הפיורד. הציפור נכחדה לפני שנים ואיש לא יודע אם מדובר באמת או באגדת עמים.

העמק הצפוני ביותר

זהו העמק צפוני ביותר מבין כל אלו הנמצאים בפארק הלאומי פיורדלנד. המדובר ב15 קילומטרים המתחילים במעגן הסירות ומגיעים עד לים טסמן עצמו כולל עומקים של עד 450 מטרים וגבהים של עד 1500 מטרים מעל המים במקומות הגבוהים ביותר בפארק.

קחו איתכם מטריה.
לא משנה באיזו עונה אתם מגיעים צפו לגשמים. זהו אחד האתרים הגשומים ביותר לא רק בניו זילנד. אלא ברחבי העולם כולו. עם ממוצע משקעים שהכינרת שלנו יכולה רק להתקנע בו ועומד על  6813 מ"מ בשנה.

מתוך 365 ימים בשנה עומד המקום על ממוצע גבוה במיוחד של 182 ימים גשומים מידי שנה. הדבר הוביל ליערות גשם נפלאים המקיפים את ההרים והעמקים ומייצרים אלפי מפלים מהממים ביופיים הפזורים לאורך המסע במקום.

מרכז המבקרים של מילפורד סאונד

במקום קיים גם מרכז מבקרים. וכן נמל תעופה קטן למטוסים קלים, מעגן סירות, מלון, אכסניה ומסעדה. מאות אלפי המבקרים מגיעים בדרך כלל משתי תחנות יציאה. האחת היא קווינסטאון והשנייה העייירה טה אנאו שסמוכה לפיורד עצמו.

לא לוותר על שיט

אם כבר קניתם מעיל והגעתם למקום אל תוותרו על שיט נופי. העובדה שמעל מי המלח התקיימה שכבת מים מתוקים הופכת את קרינת השמש למסוננת וחושפת בפני השטים באזור קבוצה גדולה של יצורי מים שלא הייתם נחשפים אליהם במקום אחר.

מסלול ההליכה המפורסם ביותר בניו זילנד נמצא גם הוא במקום ונקרא טרק המילפורד (Milford track) המסלול מתחיל מאגם טה אנאו. והסתיים במילפורד סאונד עצמו, מרחק הפלגה קצרה ממרכז המבקרים.